Új-Zéland a 2024. évi nyári olimpiai játékokon
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Új-Zéland zászlaja | |||||
NOB-országkód: NZL | |||||
OOB | Új-zélandi Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2024. évi nyári olimpiai játékok Párizs | |||||
Versenyzők | 180 fő 20 sportágban | ||||
Érmek |
| ||||
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Ausztráliával közös csapattal (1908–1912) |
Új-Zéland a francia Párizsban megrendezett 2024. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 20 sportágban 180 sportoló képviseli.
Asztalitenisz[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Alfred Dela Pena | Egyes |
Atlétika[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sam Tanner | 1500 m | ||||||||
George Beamish | 5000 m | ||||||||
3000 m akadály |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hamish Kerr | Magasugrás | ||||
Ethan Olivier | Hármasugrás | ||||
Jacko Gill | Súlylökés | ||||
Tomas Walsh | |||||
Connor Bell | Diszkoszvetés |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Zoe Hobbs | 100 m | ||||||||
Camille Buscomb | Maraton |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Imogen Ayris | Rúdugrás | ||||
Eliza McCartney | |||||
Olivia McTaggart | |||||
Madison-Lee Wesche | Súlylökés | ||||
Lauren Bruce | Kalapácsvetés | ||||
Tori Peeters | Gerelyhajítás |
Birkózás[szerkesztés]
Női[szerkesztés]
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör |
Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Tayla Ford | 68 kg |
Evezés[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Egypárevezős | ||||||||||||||
Kétpárevezős | ||||||||||||||
Kormányos nélküli kettes | ||||||||||||||
Kormányos nélküli négyes |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Egypárevezős | ||||||||||||||
Kétpárevezős | ||||||||||||||
Kormányos nélküli kettes | ||||||||||||||
Kormányos nélküli négyes | ||||||||||||||
Könnyűsúlyú kétpárevezős |
Hullámlovaglás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes pont |
Hely. | Ellenfelek Győztes pont |
Hely. | Ellenfél Győztes pont |
Ellenfél Győztes pont |
Ellenfél Győztes pont |
Ellenfél Győztes pont | |||
Billy Stairmand | Férfi | |||||||||
Saffi Vette | Női |
Gyeplabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Belgium (BEL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Negyeddöntő |
2. | India (IND) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3. | Ausztrália (AUS) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4. | Argentína (ARG) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5. | Új-Zéland (NZL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6. | Írország (IRL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) győztes mérkőzések; 3) gólkülönbség; 4) szerzett gólok; 5) egymás elleni eredmény; 6) szerzett mezőnygólok
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) győztes mérkőzések; 3) gólkülönbség; 4) szerzett gólok; 5) egymás elleni eredmény; 6) szerzett mezőnygólok
2024. július 27. 17:30 |
India (IND) | – | Új-Zéland (NZL) | |
Jegyzőkönyv |
2024. július 28. 17:30 |
Belgium (BEL) | – | Új-Zéland (NZL) | |
Jegyzőkönyv |
2024. július 30. 17:00 |
Argentína (ARG) | – | Új-Zéland (NZL) | |
Jegyzőkönyv |
2024. augusztus 1. 10:30 |
Új-Zéland (NZL) | – | Ausztrália (AUS) | |
Jegyzőkönyv |
2024. augusztus 2. 17:00 |
Új-Zéland (NZL) | – | Írország (IRL) | |
Jegyzőkönyv |
Íjászat[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Egyéni |
Kajak-kenu[szerkesztés]
Síkvízi[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kajak kettes 500 m | |||||||||
Kenu kettes 500 m |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kajak kettes 500 m | |||||||||
Kajak négyes 500 m |
Szlalom[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Finn Butcher | Kajak egyes |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Luuka Jones | Kajak egyes |
Kerékpározás[szerkesztés]
Hegyi-kerékpározás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Férfi terepverseny | |||
Női terepverseny |
Országúti kerékpározás[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mezőnyverseny | |||
Mezőnyverseny | |||
Időfutam |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mezőnyverseny | |||
Mezőnyverseny | |||
Időfutam |
Pálya-kerékpározás[szerkesztés]
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Férfi egyéni | ||||||||||||||||||
Női egyéni | ||||||||||||||||||
Női csapat |
Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Helyezés | ||
Férfi csapat | |||||||||
Női csapat |
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Férfi | |||||||
Női | |||||||
Omnium
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 10 km-es tempóverseny | Kieséses verseny | 25 km-es pontverseny | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lekörözés | Hely. | Eredmény | Hely. | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Férfi |
Versenyző | Versenyszám | 7,5 km-es scratch | 7,5 km-es tempóverseny | Kieséses verseny | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lekörözés | Hely. | Eredmény | Hely. | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Női |
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Férfi madison | |||
Női madison |
Labdarúgás[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Eredmények[szerkesztés]
A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Franciaország (FRA) (R) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Negyeddöntő |
2. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3. | Guinea (GUI) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4. | Új-Zéland (NZL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Női[szerkesztés]
Lovaglás[szerkesztés]
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Egyéni |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai | Művészi | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Pont | Helyezés | |||
Egyéni |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Egyéni | |||||||||||||
Csapat |
Rögbi[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Női[szerkesztés]
Sportlövészet[szerkesztés]
Férfi
Női
Sportmászás[szerkesztés]
Súlyemelés[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
David Liti | +102 kg |
Szinkronúszás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Páros |
Torna[szerkesztés]
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Georgia-Rose Brown | Talaj | ||||
Ugrás | |||||
Felemás korlát | |||||
Gerenda | |||||
Egyéni összetett |
Trambulin[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Férfi | |||||
Női |
Triatlon[szerkesztés]
Úszás[szerkesztés]
Férfi
Női
Vitorlázás[szerkesztés]
Férfi
Női
Vegyes
Jegyzetek[szerkesztés]
Források[szerkesztés]
Sablon:A 2024. évi nyári olimpiai játékokon részt vevő nemzetek